Dobre etui na telefon komórkowy – etui silikonowe, ze skóry czy pancerne?

Dobre etui na telefon komórkowy – etui silikonowe, ze skóry czy pancerne?

W sieci znajdziemy wiele propozycji od tych najdroższych, aż po budżetowe rozwiązania. Które z nich są najlepsze i dlaczego? Które z etui będzie dla nas najwygodniejsze. O tym opowiemy w tym artykule.

Wybór etui na telefon nie należy do łatwych zadań. W pierwszej kolejności musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób najczęściej użytkujemy nasz telefon. Odpowiedź pozwoli nam zorientować się czego dokładnie potrzebujemy.

Etui silikonowe

W sklepach internetowych z etui znajdziemy różnego typu rozwiązania, najczęściej spotykanym jest etui silikonowe, które jest w stanie skutecznie ochronić boki urządzenia oraz plecki przed zadrapaniami. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla tzw. “śliskich telefonów”, które bardzo ciężko utrzymać w dłoni. Pewnie nie raz czytałeś/aś o przypadkach wysunięcia się telefonu z zapoconej dłoni – właśnie tutaj przydaje się silikonowe etui, istotnie zmniejszy ryzyko wysunięcia, zabezpieczy również krawędzie w sytuacji, gdy telefon uderzy już w podłogę czy o ziemię. Etui silikonowe jest chyba najpowszechniej stosowane.

przysmartfonie

Etui ze skórki

Skórzane etui na telefon to nie tylko ochrona, ale również elegancja, styl, jest to idealne etui na spotkania biznesowe, popularne jest również wśród studentów i uczniów. Etui skórzane może chronić nie tylko krawędzie i plecki telefonu, ale również chronić front urządzenia – wszystko zależy od typu etui, z klapką lub bez. Na rynku etui do telefonów znajdziemy również warianty skórzane tzw. wsuwki, które potrafią chronić całe urządzenie ale ich wadą jest gorsze odprowadzanie ciepła, a jak wiadomo wysoka temperatura nie idzie w parze z trwałością akumulatora smartfona – o czym piszemy w innym artykule.

Etui pancerne

A co z etui pancernym? Zwykle tego typu etui nie wygląda zbyt pięknie, w dużym stopniu zwiększa gabaryty urządzenia, przez co z eleganckiego smukłego urządzenia otrzymujemy duże nieporęczne, w zależności od ogólnych rozmiarów nawet trudne do utrzymania w dłoni. Więc czy jest sens stosowania tego typu etui? Owszem, część osób z pewnością będzie chciało w ten sposób zabezpieczyć swój telefon. Etui pancerne jest wykonane inaczej niż silikonowe, przez co oferuje większy stopień ochrony.

smartfon ok